czwartek 31.12.2020

Od 1 stycznia 2021 r. będą obowiązywały nowe zasady segregacji odpadów. Oprócz pojemników na papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, czy odpady zmieszane, pojawi się dodatkowy pojemnik na nową frakcję odpadów - BIO, czyli głównie pozostałości kuchenne.

Taki obowiązek wynika z Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jarosławia.

Na dodatkową frakcję BIO – odpadów pochodzenia roślinnego przeznaczone będą pojemniki lub worki w kolorze brązowym oznaczone napisem „BIO”. Nie musimy ich kupować - zapewni je gmina! Nie zmieni się również stawka miesięczna. Szczegóły w zakładce - Dla mieszkańców > po kliknięciu na link Gospodarka odpadami komunalnymi

Dla przypomnienia jak prawidłowo segregować odpady, Urząd Miasta Jarosławia przygotował ulotki, które trafiły do mieszkańców. Można je również pobrać poniżej z załącznika.

BIOODPADY

pojemnik/worek brązowy

WRZUCAMY

• resztki żywności (bez mięsa)