33. rocznica przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Siłom Pokojowym ONZ

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

33. rocznica przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Siłom Pokojowym ONZ

W sobotę 11 grudnia na jarosławskim Rynku odbyła się uroczystość z okazji 33. rocznicy przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Siłom Pokojowym ONZ. W wydarzeniu wziął udział m.in. zastępca burmistrza Wiesław Pirożek.

Głównym organizatorem wydarzenia było jarosławskie koło Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Kieruje nim prezes Zbigniew Broś, z którego inicjatywy powstała ta organizacja. W 1997 roku Światowa Fundacja Kombatantów na konferencji w Seulu uznała wszystkich uczestników misji pokojowych za kombatantów. Jarosławskie stowarzyszenie działa na rzecz integracji środowiska byłych uczestników misji, a także szerzenia wiedzy na temat misji pokojowych i kultywowania pamięci o ważnych wydarzeniach, m.in. kolejnych rocznic upamiętniających przyznanie Siłom Pokojowym ONZ zaszczytnej Pokojowej Nagrody Nobla.