Sukcesy łuczników Tramp Jarosław

miastojaroslaw.pl

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Lipiec był dla łuczników Trampu miesiącem zmagań o medale i tytuły Mistrzów Polski Juniorów. Z podbydgoskiego Dobrcza zawodnicy przywieźli świetne lokaty i wiele sukcesów.

Łucznicy jarosławskiego Trampa w natarciu Autor: Tramp Jarosław

W dniach 26-28.07.2024 roku na torach łuczniczych tamtejszego klubu rozegrały się LXXII Mistrzostwa Polski Juniorów i XXXIX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Martyna Brudek, która po eliminacjach wywalczyła brązowy medal uzyskując tym samym tytuł II wicemistrzyni Polski Juniorek. W konkurencji zespołów mieszanych mikst składający się z Urszuli Kutyły i Wiktora Kutyły, uznając wyższość drużyny z Poznania, uplasował się na najniższym stopniu podium, zdobywając tytuł II wicemistrzów Polski Juniorów. Zdecydowanie największym sukcesem stał się, wywalczony przez dziewczęta, złoty medal w konkurencji drużynowej kobiet. Po pewnej wygranej 6:0 z zespołem z Teresina drużyna w składzie: Urszula Kutyła, Natalia Socha i Martyna Brudek, stanęły na najwyższym stopniu podium, otrzymując z rąk olimpijki Katarzyny Klaty, medale i tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Juniorek na rok 2024.

Tegoroczne starty juniorów były szczególnie udane. Okazję na osiągnięcie kolejnych sukcesów będą mieli młodzicy, którzy już we wrześniu powalczą w Mistrzostwach Polski Młodzików.