Mistrzostwa Europy w Jarosławiu

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Mistrzostwa Europy w Jarosławiu

Podczas niedawnej wizyty sekretarza Światowej Federacji AIKIDO Sportowego oraz prezesa Zarządu Brytyjskiego Stowarzyszenia AIKIDO Boba Jonsona, rozmawiano o możliwości organizacji w Jarosławiu mistrzostw Europy w tym sporcie.

Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido Autor: Iwona Międlar

Na zaproszenie Prezesa Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido Wiesława Pikora do Jarosławia przybył sekretarz Światowej Federacji Aikido Sportowego i również Prezes Zarządu Brytyjskiego Stowarzyszenia Aikido - Bob Jonson. Mistrz trenował w Japonii i uczył Aikido m.in. w USA, Czechach, Polsce i Japonii. Formacja Combat Aikido czekała na jego wizytę dwa lata.  Podczas wizyty towarzyszył mu mistrz z Chile Julio Christie. W seminarium szkoleniowym brała także udział drużyna z Ukrainy, natomiast Stowarzyszenie Combat Aikido reprezentowali Anna Pikor, Sylwia Radecka oraz Wiesław Pikor. Wizyta miała na celu przedstawienie formuł sportowych aikido, wgląd w poziom wyszkolenia zawodników aikido oraz ocena umiejętności organizacyjnych stowarzyszenia. Obserwacje opisywanych umiejętności mistrz mógł przeprowadzić podczas treningów na seminarium szkoleniowym i egzaminów. Była to niecodzienna okazja dla ćwiczących, którzy mogli popisać się swoimi technikami przed międzynarodową komisją. Najważniejszym sukcesem wizyty była rekomendacja do przeprowadzenia Mistrzostw Europy w Jarosławiu. Podczas wizyty u burmistrza Marcina Nazarewicza, który otwierał również seminarium szkoleniowe, omówione zostały potrzeby związane z organizacją tak wielkiej imprezy sportowej, podczas której można spodziewać się kilkuset zawodników z krajów Europy. Podziękowania należą się trenerom z klubów aikido i ju-jitsu, przybyłych na spotkanie: Arkadiuszowi Małkowi (który przy okazji otrzymał nominację na III dan od Wiesława Pikora, mistrzyni świata i Europy Magdalenie Kasprzyk, Jarosławowi Kalińskiemu szefowi organizacji aikido ze Śląska, Innie Lesko reprezentującej Federację Aikido Ukrainy. Ze względu na remont hali sportowej jarosławskiego MOSiR-u, seminarium odbyła się w Szkole podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu.