Prace przy budowie ronda na ul. Tarnowskiego mocno zaawansowane

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Prace przy budowie ronda na ul. Tarnowskiego mocno zaawansowane

Aktualnie trwają prace z przygotowywaniem podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni bitumicznej na odcinku od wiaduktu w kierunku nowo budowanego ronda.

Prace przy remoncie ul. Tarnowskiego

Dodatkowo zgodnie z dokumentacja projektową oraz opracowaniem prof. Zbigniewa Strzeleckiego z Akademii Górniczo Hutniczej, wykonywane są otwory penetracyjne do głębokości 8m od dna wykopu, celem stwierdzenia czy poniżej dna wykopu nie znajdują się korytarze, wyrobiska lub pustki w warstwach lessu. Po wykonaniu tych otworów, jeśli nie stwierdzi się żadnych wyrobisk i korytarzy można przystąpić do montażu rurociągów, na wcześniej przygotowanej podsadzce LC (mieszanina lessu i cementu).

Roboty są wykonywane tzw  „Metodą Z-S kompleksowego zabezpieczenia pod względem górniczym i budowlanym zagrożonych zabytkowych miast w Polsce”.