Partnerstwo na rzecz czystszego jutra

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Partnerstwo na rzecz czystszego jutra

Jarosław oraz ukraińskie miasto Zaleszczyki rozpoczynają wspólny projekt „PACT – Partnerstwo na rzecz Czystszego Jutra. Transgraniczny projekt poprawy zrównoważonej gospodarki ściekowej w Jarosławiu i Zaleszczykach”.

Spotkanie w jarosławskim PWiK z przedstawicielami ukraińskiego miasta Zaleszczyki.

4 lipca br. burmistrz miasta Marcin Nazarewicz oraz prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Piotr Kuchta spotkali się w Jarosławiu z merem Rady Miejskiej Zaleszczyki Iwanem Drozdem i prezesem Przedsiębiorstwa Miejskiego „Zaleszczyki Vodokanal" Adamem Khomiakiem. Rozmowy dotyczyły uzgodnień przed rozpoczęciem realizacji wspólnego zadania.

W ramach projektu powstanie ok. 8700 m sieci kanalizacyjnej w północnej części miasta Jarosławia w rejonie ulic: Dolnoleżajska, Brodowicze i Stawki, a po stronie Zaleszczyk zostanie wybudowana oczyszczalnia ścieków.

„PACT – Partnerstwo na rzecz Czystszego Jutra. Transgraniczny projekt poprawy zrównoważonej gospodarki ściekowej w Jarosławiu i Zaleszczykach".

Partner wiodący:  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu Sp. z o.o.
Partner projektu: Przedsiębiorstwo Miejskie „Zaleszczyki Vodokanal"

Wartość dofinansowania: 2 466 499,02 EUR

Blisko 80% to dotacja dla Jarosławia, pozostała część dla partnera z Ukrainy.