Jarosławskie półkolonie 2024 - niezapomniane przygody dla najmłodszych

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Jarosławskie półkolonie 2024 - niezapomniane przygody dla najmłodszych

Ponad 700 dzieci wzięło udział w dwóch turnusach półkolonii letnich w ramach programu LATO BEZ UŻYWEK - WAKACJE 2024 W JAROSŁAWKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH.

Półkolonia w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza Autor: SP 11

Tegoroczne wakacje dla najmłodszych uczniów jarosławskich podstawówek były pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń!

W dniach 1-5 oraz 8-12 lipca dzieci miały mnóstwo okazji do aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania swoich pasji i zdobywania nowych umiejętności ⚽️☀️

Dzieci rozwijały swoją kreatywność na zajęciach plastycznych, tworząc piękne dzieła sztuki, poznawały tajniki sztuk walki Taekwondo, brały udział w warsztatach mydlarskich, grach i konkursach zespołowych, zabawach na dmuchanych atrakcjach, które dostarczyły im mnóstwa radości i śmiechu.

Półkolonie w Jarosławiu to nie tylko świetna zabawa i edukacja, ale też okazja do nauki zdrowych nawyków i przeciwdziałania uzależnieniom. Dzieci wzięły udział w pogadankach podczas których dowiedziały się:

• jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia i dobrego samopoczucia,
  • jakie są różne formy aktywności fizycznej i jak dobrać je do swoich potrzeb i upodobań,
  • jakie są zagrożenia związane z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, narkotyki i dopalacze,
  • jak radzić sobie ze stresem i napięciem bez sięgania po używki,
  • jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania w zdrowy i konstruktywny sposób.

Poza zajęciami stacjonarnymi, dzieci uczestniczyły w wycieczkach edukacyjnych, podczas których poznawały ciekawe miejsca i rozwijały swoje zainteresowania. Odwiedziły m.in.:

• park linowy w Radawie,
  • gospodarstwo Alpakowe Łąki w miejscowość Przędzel,
  • Firmę M.Pelczar Chocolatier w Rzeszowie,
  • Centrum Nauki Łukasiewicz w Rzeszowie,
  • stadninę „Zew Natury” w Woli Roźwienickiej,
  • Muzeum Lubomirskich w Przeworsku,
  • Muzeum Dobranocek w Rzeszowie,
  • Ośrodek Terapeutyczno-Jeździecki Stowarzyszenia Miłośników Koni „Arabian”
  • w Pawłosiowie,
  • Ranczo Pstrągowa w Pstrągowej,
  • Kresową Osadę w Baszni Dolnej,
  • Kompleks Rekreacyjny w Hadlach Szklarskich,
  • Łopuszkę Wielką do której dojechali Przeworską Kolejką Wąskotorową „Pogórzanin”,
  • Muzeum Przyrodnicze w Załużu,
  • „Zieloną Przystań” w Manasterzu,
  • Zagrodę edukacyjną w Cieplicach,
  • Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

Uczestnicy półkolonii odwiedzili również JOKiS, Kamienicę Orsettich, Kino na Biegunach, Centrum Edukacji Kulturalnej, Miejską Bibliotekę Publiczną, Salę Zabaw Korona oraz Park im. Baśki Puzon.

Program LATO BEZ UŻYWEK - WAKACJE 2024 W JAROSŁAWSKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH powstał w oparciu o Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Jarosławia na lata 2022-2025 Uchwała Nr 598/XLV/2022 Rady Miasta Jarosławia z dnia 28 marca 2022 r.

Więcej zdjęć na stronie https://www.facebook.com/umjaroslawia/?locale=pl_PL