Ponownie wykręcili świetny wynik!

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Ponownie wykręcili świetny wynik!

Ponad 33 tysiące kilometrów dla Jarosławia - taki wynik osiągnęło 74 uczestników ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, którzy pobrali aplikację pn. Aktywne Miasta i najpierw w treningu, następnie przez miesiąc w głównej rywalizacji kręciły kilometry dla naszego miasta. Dziękujemy za ponad 33 tysiące

Rowerowa Stolica Polski 2024 - podsumowanie na jarosławskim rynku

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Akcja polega na kręceniu kilometrów dla miast w oparciu o bezpłatną aplikację pn. Aktywne Miasta. Za nami szósta odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce, i druga z udziałem Jarosławia (rywalizowaliśmy w kat. gmin).

14 lipca br. na jarosławskim rynku burmistrz miasta Marcin Nazarewicz mówił m.in.: - Jesteście niesamowici! Śmiało możemy powiedzieć, że są z nami osoby wybitne w tej dziedzinie, które niedawno objechały Polskę wzdłuż granic. Chciałbym, aby każdy z naszych mieszkańców czerpał od Was wielką siłę ducha. Gratulacje! W miłym momencie wręczenia dyplomów, statuetek oraz nagród gospodarzowi miasta towarzyszyła córeczka Kaja.

Udział w akcji RSP był przede wszystkim dobrą zabawą oraz aktywną formą spędzenia wolnego czasu, jednak wykręcenie ponad 33 tysięcy km dla naszego miasta nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania grupy RAJ - Rowerowo Aktywny Jarosław, której członkowie z jarosławskiego rynku wyruszają na swoje weekendowe wyprawy.

Za wsparcie w promocji akcji oraz miasta Jarosławia grupa RAJ już po raz drugi otrzymała specjalne wyróżnienie i statuetkę, a Sebastian Mucha - szef grupy przekazał ją 10-letniej Natalii, która razem z rodzicami dołączyła niedawno do „RAJ-skiej rodziny”. Za dobrą współpracę podziękował także burmistrzowi miasta Marcinowi Nazarewiczowi i Robertowi Piwowarowi - dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

Warto podkreślić, że imponująca liczba kilometrów osiągnięta przez Bernadettę Kiper i Adama Cynka została wykręcona podczas ich wspólnego wyzwania - I Charytatywnego Rajdu Dookoła Polski.

LAUREACI ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 2024 - dla Jarosławia

KATEGORIA KOBIETY

I miejsce – Bernadetta Kiper (3547 km)
II miejsce - Bogusława Duda(1702 km)
III miejsce - Monika Złomko RAJ (1066 km)

KATEGORIA MĘŻCZYŹNI

I miejsce – Adam Cynk (3546 km)
II miejsce - Maciej Wojciechowski RAJ (2204 km)
III miejsce – Witold Ditrich RAJ (1900 km)

NAJMŁODSZY UCZESTNIK

Leon Włodarski (99 km)
Natalia Lasota (250 km)

NAJSTARSZY UCZESTNIK

Wacław Nowak (49 km), inicjator nadania stadionowi miejskiemu imienia Mieczysława Haspla!

NAJBARDZIEJ AKTYWNY UCZESTNIK (największa liczba aktywności na rowerze)

Krzysztof Gierczak – 83 aktywności (441 km)

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE
za ogromne zaangażowanie oraz wsparcie w promocji akcji i miasta Jarosławia
grupa RAJ - Rowerowo Aktywny Jarosław

Gratulujemy! Za rok ponownie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Statystyki dla Jarosławia:

• Łączna liczba punktów: 931
  • Łączna liczba przejechanych kilometrów: 33 034 km
  • Łączna liczba uczestników aktywnych (jeżdżących): 74 osoby
  • Miejsce Jarosławia w głównej rywalizacji: 57
  • Miejsce Jarosławia w treningu: 6

Projekt Rowerowa Stolica Polski jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację. Celem projektu jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru, jako alternatywnego środka transportu.