80. rocznica rozstrzelania żołnierzy Armii Krajowej w lesie kidałowickim

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

80. rocznica rozstrzelania żołnierzy Armii Krajowej w lesie kidałowickim

6 czerwca br. obchodziliśmy 80. rocznicę rozstrzelania żołnierzy Armii Krajowej w lesie kidałowickim. Uroczystości zorganizowali Starosta Jarosławski Kamil Dziukiewicz oraz Jarosławskie Stowarzyszenie "Ocalić przeszłość dla przyszłości", a honorowy patronatem objął je Burmistrz Miasta Jarosławia Marcin Nazarewicz.

Pomnik pamięci żołnierzy AK w lesie kidałowickim Autor: Powiat Jarosławski

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia Marcin Nazarewicz, przedstawiciele Rady Miasta Jarosławia na czele z przewodniczącym Piotrem Kozakiem, a także przedstawiciele miejskich jednostek kultury.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową w lesie kidałowickim, której przewodniczył arcybiskup Adam Szal. Następnie, w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Czesławy Puzon ps. "Baśka", odbyło się otwarcie wystawy poświęconej żołnierzom Armii Krajowej.