Jarosławianin najlepszym DJ Polski 2023 roku

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Jarosławianin najlepszym DJ Polski 2023 roku

Jarosławianin, Krzysztof Kupczakiewicz CREAM został najlepszym DJ Polski 2023 roku! Polish Electronic Music Awards „MUNOLUDY 2023" to Nagrody Polskiej Sceny Klubowej, nazywane Fryderykami muzyki elektronicznej. CREAM uplasował się na najwyższym podium w kategorii: Nagrody Publiczności DJ/DJ-ka/Live Act Roku Polska 2023! W 2014 r. zajął miejsce trzecie, a w 2022 r. drugie. Potwierdził w ten sposób swoją świetną formę muzyczną docenianą wielokrotnie na licznych wydarzeniach i konkursach w Polsce i zagranicą. Gratulujemy!

CREAM Krzysztof Kupczakiewicz

26 września br. CREAM przyjął zaproszenie burmistrza miasta Marcina Nazarewicza, który pogratulował artyście wkładu w rozwój rodzimej sceny klubowej. Twórcze spotkanie, z udziałem Ireneusza Janickiego - uznanego jarosławskiego artysty malarza, było okazją do rozmów m.in. o przyszłorocznych wydarzeniach kulturalnych w Jarosławiu i promocji miasta.

CREAM czyli Krzysztof Kupczakiewicz - rezydent kultowych klubów w rodzinnym Jarosławiu, Rzeszowie czy Mielcu. Od 2009 r. jest jednym z filarów agencji „Sentence" Angelo Mike'a. Od 2013 r. jego autorskie audycje „TERMINAL" emitowane są w jednej z najlepszych rozgłośni na świecie prezentujących muzykę elektroniczną - Proton Radio. W 2015 r. wraz z Deep Fog połączyli wspólne siły tworząc duet producencki. Ich wspólna pasja do szeroko rozumianej muzyki elektronicznej zaowocowała kilkoma wydawnictwami cenionych na świecie wytwórni. W 2016 r. wygrali konkurs na remiks legendarnego Moonbeam. Debiutancki singiel „Kiki” zajmował pierwsze miejsce na klubowych listach przebojów polskiego portalu FTB. W grudniu 2019 r. CREAM został zaproszony do  prestiżowej audycji radiowej Frisky Radio oferującej największe światowe nazwiska z branży muzyki elektronicznej jako „Artist Of The Week”. Bardzo dobrze przyjęty program zaowocował stałą współpracą z Frisky Radio i w lutym 2020 r. rozpoczął kolejny cykl swoich audycji „Odyssey”, które w szybkim tempie zdobyły wielu słuchaczy na całym świecie. W podsumowaniu 2022 i 2023 roku w amerykańskiej rozgłośni Frisky Radio został wybrany najlepszym artystą minionego roku. Rok 2022 to występy w największych klubach w całej Polsce oraz sukcesy na występach w Europie: w węgierskim klubie „Akvarium” oraz zaproszenie na Amsterdam Dance Event. Rok 2023 i obecny to dalszy ciąg sukcesów!

- Rok 2023 to był bardzo ciężki rok, ale zarazem najlepszy ze wszystkich jakie przeżyłem w ostatnich kilkunastu latach. Mogłem spełnić swoje marzenia grając w różnych zakątkach naszej planety, poznawać cudownych ludzi i zwiedzać miejsca począwszy od spotkania w Wiedniu z Johanem Straussem, poprzez przejażdżkę w Sri Lance na kochanym słoniu „Santi" po wyprawę do rezerwatu Indian w malowniczej Kanadzie – mówi artysta.

W ubiegłym roku zagrał ponad 200 imprez co daje kilkaset godzin w różnych miejscach Polski i świata. 2023 rok otrzymał wspomnianą nagrodę „Polish Electronic Music Awards" czyli Nagrodę Polskiej Sceny Klubowej „MUNOLUDY", następnie przyszło zaproszenie na podcast dla australijskiego „Balance Selections”, po nim rozpoczęły się występy w Amsterdamie, debiut na Malcie, tournée po Sri Lance, występ na jednym z 3 największych festiwali na świecie „Beats for Love" w czeskiej Ostrawie. Potem przyszły kolejne występy oraz współpraca z wieloma znanymi wytwórniami muzycznymi. Amerykańska rozgłośnia Frisky Radio uznała go za najchętniej słuchanego artystę minionego roku.

CREAM nie zwalnia tempa. 2024 rok rozpoczął od  występów w Amsterdamie, czy tournée po Sri Lance. Niewątpliwym sukcesem był ponowny występ Krzysztofa Kupczakiewicza na Sunrise Festival 2024 gdzie scenę dzielił wraz z Borisem Brejcha, Armin Van Buuren, Fede Le Grand, Chicane, Benny Benasii, Darude, Iliver Hunteman, Sam Paganini i Dubfire.

CREAM po ponad 40 latach pracy twórczej jako DJ śmiało przyznaje, że muzyka to jego pasja, która trwa w nieskończoność.
O swojej twórczości jarosławianin opowiada m.in. w wywiadach dla muno.pl - Moje progresywne sety są książkami pisanymi muzyką czy electronicbeats.pl - Tworzę muzyczną narrację, by poprowadzić klubowiczów w ekstatyczną podróż