Jarosławski Rajd Samochodów Zabytkowych

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Jarosławski Rajd Samochodów Zabytkowych

W ramach Jarosławskiego rajdu odbędzie się VII Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. To seria rajdów dla posiadaczy pojazdów zabytkowych organizowanych przez automobilkluby, których celem jest wyłonienie Mistrza Polski Pojazdów Zabytkowych.

Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych plakat informacyjny

VII Runda MPPZ, organizowana przez Automobilklub Doliny Sanu ADS odbędzie się na drogach Podgórza Rzeszowskiego i środkowej części Doliny Sanu i przebiegać będzie w Powiat Jarosławski i Powiat Przeworski. Rajd jest widowiskiem motoryzacyjnym nie tylko dla miłośników sportów samochodowych i pasjonatów zabytkowej motoryzacji. Ma on charakter nawigacyjno-turystyczny, a jego celem jest propagowanie bezpiecznej jazdy, historii motoryzacji a także poznawanie ciekawych zakątków kraju.

Uczestnikami rajdu są kierowcy i piloci pojazdów wyprodukowanych do 31.12.1991 roku z całej Polski. Jest to wydarzenie bezpłatne, podczas którego, mieszkańcy regionu i kibice będą mieli możliwość oglądania na żywo rywalizacji rajdowych załóg oraz pięknych zabytkowych samochodów.

Szczególnie atrakcyjne dla publiczności są konkursy elegancji, które odbędą się: na Rynku w Jarosławiu, na Rynku w Pruchniku i w Parku Roźwienickim.

Nietuzinkowe pojazdy zabytkowe już od czwartku 5 września będą gościć w Jarosławiu.

Załogi, będą miały do pokonania trasę o łącznej długości około 130 km, podzieloną na etapy. Podczas rajdu, będą zmagać się też z licznymi próbami oceny techniki jazdy, próbami sprawnościowymi, testami z historii motoryzacji, przepisów ruchu drogowego i różnymi innymi ciekawymi zadaniami. Będą zwiedzać zabytki regionu i podziwiać przy okazji urokliwe tereny i barwne krajobrazy wokół Jarosławia i Przeworska.

Zapraszamy do spotkań z załogami i obejrzenia pięknych zabytkowych samochodów:

W piątek 6 września:

na Starcie na Rynku w Jarosławiu o godz. 10:00

na parkingu MOSiR Przeworsk, podczas oceny techniki jazdy o godz. 10:53

przy Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo - Parkowy podczas przerwy na zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa od godz. 12:15

na parkingu w Przeworsku, ul. Słowackiego, podczas oceny techniki jazdy o godz. 12:22

na parkingu przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, podczas próby sportowej o godz. 13:20

w skateparku w Pruchniku, ul. Parkowa, podczas próby sportowej o godz. 13:49

na Rynku w Pruchniku, gdzie odbędzie się konkurs elegancji o godz 13:55

na Mecie przy Hotelu Sanova w Jarosławiu o godz. 15.55

W sobotę 7 września:

na Starcie na Rynku w Jarosławiu o godz. 10.00