Uczniowie z Jarosławia na obozie nad Balatonem

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Uczniowie z Jarosławia na obozie nad Balatonem

W dniach od 5 do 11 sierpnia 2024 roku 12 uczniów z jarosławskich szkół podstawowych uczestniczyło w międzynarodowym obozie integracyjnym w uroczym miasteczku Balatonlelle nad jeziorem Balaton na Węgrzech.

Uczniowie z Jarosławia na obozie na Węgrzech

Głównym celem obozu była integracja młodzieży i poznanie kultury tradycji, historii partnerskich miast. Podczas pobytu w ośrodku wypoczynkowym młodzież uczestniczyła w zajęciach, na których prezentowała pozostałym uczestnikom swoje miasto, jego historie, kulturę i szkoły w których się uczy. Nie zabrakło także poruszenia problemów zanieczyszczenia środowiska i przedstawienia sposobów w jaki poszczególne miasta sobie z nimi radzą.

Oprócz zajęć integracyjnych, zabaw sportowych oraz nauki tańców węgierskich, młodzież miała okazję cieszyć się urokami jeziora Balaton, korzystając z kąpieli
i plażowania. Organizatorzy przygotowali również bogaty program wycieczek
i aktywności, takich jak: spacer do parku rozrywki w Balatonboglar, wejście na wieżę widokową, rejs statkiem po jeziorze, wycieczka rowerowa do stadniny koni w Radpszuta, spływ kajakami po Małym Balatonie oraz wizyta na pachnącym lawendą półwyspie Tihany z zabytkowym opactwem benedyktynów.

Wspólnie spędzony czas pozwolił młodzieży nawiązać nowe międzynarodowe przyjaźnie, poznać różne kultury i odpocząć w pięknym otoczeniu. Uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe prezenty od organizatorów oraz wymienili się upominkami
z rówieśnikami z innych miast.