Wsparcia finansowego dla dotkniętych przymrozkami

• migam-1.svgTłumacz migowy

Wsparcia finansowego dla dotkniętych przymrozkami

Zdjęcie poglądowe - wiosenne przymrozki

Wojewoda Podkarpacki informuje, że weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 września 2024 r. w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z udzieleniem nadzwyczajnego wsparcia finansowego sektorowi owoców i warzyw oraz sektorowi wina dotkniętym niekorzystnymi zjawiskami klimatycznymi (Dz.U. 2024 poz. 1331), wprowadzające pomoc dla producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych wystąpiły szkody w uprawach owocowych, spowodowane wystąpieniem od dnia 15 do 30 kwietnia 2024 r. przymrozków wiosennych oraz gradu od dnia 1 do 31 maja 2024 r. i wyniosły powyżej 30% średniej rocznej produkcji roślinnej.

Wnioski o udzielenie pomocy będzie można składać do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie od dnia 1 do 22 października 2024 r.

Formularz wniosku dostępny będzie na stronie internetowej ARiMR (www.arimr.gov.pl).

Wysokość stawki pomocy uzależniona będzie od wysokości poniesionych strat oraz rodzaju uprawy i kształtować się będzie w przedziale od 1500 zł do 6000 zł na 1 ha powierzchni uprawy, na której wystąpiły szkody.