Konferencja naukowa pt. MICHAŁ NIEZNANY

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Konferencja naukowa pt. MICHAŁ NIEZNANY

Zbliża się 80. rocznica śmierci Patrona Jarosławia, która jest doskonałą okazją do wspomnień o bł. Michale Czartoryskim. W przeddzień rocznicy, w klasztorze oo. Dominikanów w Jarosławiu (atrium) odbędzie się konferencja naukowa pt. „MICHAŁ NIEZNANY”. 5 września br. od godz. 9.30 zachęcamy do wysłuchania 10 referatów, które zostaną wygłoszone w trzech panelach z możliwością aktywnego włączenia się w dyskusję. Szczegółowy program dostępny jest na plakatach.

Fragment plakatu zapowiadające konferencje naukową poświęcona Patronowi Jarosławia pt. Michał nieznany.

Organizatorami konferencji są: Dominikański Instytut Historyczny w Krakowie oraz Klasztor OO. Dominikanów w Jarosławiu. Patronat honorowy objął ks. abp Adam Szal, ordynariusz Archidiecezji Przemyskiej.

Dla przypomnienia: W tym roku przypada również 25. rocznica beatyfikacji bł. Michała Czartoryskiego. Te dwie rocznice były okazją do szczególnego świętowania Dnia Patrona Miasta. 12 czerwca br. Honorowe Obywatelstwo Miasta Jarosławia przyjęła księżna Barbara Czartoryska – bratanica o. Michała. W naszym mieście miała też miejsce prapremiera monodramu „Jaś”. W postać dominikanina wcielił się Błażej Michalski - aktor teatralny i telewizyjny, od 2017 roku związany na co dzień z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Więcej informacji w artykułach:

🔷 Za nami Dzień Patrona Miasta

🔷 Barbara Czartoryska Honorowym Obywatelem Miasta Jarosławia