czwartek 6.10.2022
Spotkanie funkcjonariuszy Straży Miejskiej z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych.
Spotkanie funkcjonariuszy Straży Miejskiej z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych.

Już od kilku dni jarosławscy strażnicy miejscy spotykają się z najmłodszymi uczniami jarosławskich szkół podstawowych, aby przybliżyć im zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować w szkole i poza nią.

Aby najmłodsi wiedzieli jakie sytuacje są dla nich szczególnie niebezpieczne oraz jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, funkcjonariusze Straży Miejskiej już od tygodnia spotykają się z uczniami klas 0-3 jarosławskich szkół podstawowych i prowadzą prelekcje dotyczące zasad bezpieczeństwa.

Strażnicy miejscy podczas spotkań z najmłodszymi przekazują informacje, które pozwolą na uświadomienie dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach. W trakcie prelekcji dzieci poznają zasady przechodzenia przez jezdnię, przejścia dla pieszych, a także poruszania się po zmroku. Strażnicy miejscy zwracają też uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami.

Najmłodsi w trakcie spotkania otrzymują odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczni na drodze.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...