piątek 10.11.2023

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza mieszkańców – dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w VIII edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem naszego miasta. Termin nadsyłania prac mija 27 listopada br.

10 listopada br. rusza „Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną z motywem miasta Jarosławia edycja VIII – Boże Narodzenie 2023", skierowany do wszystkich naszych mieszkańców. Spośród nadesłanych do 27 listopada br. prac, komisja wybierze najpiękniejsze i przyzna nagrody w pięciu kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe kl. 0-III, szkoły podstawowe kl. IV-VIII, szkoły średnie, mieszkańcy. 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, którego piękną tradycją jest rozsyłanie do bliskich nam osób kartek z ciepłymi życzeniami. Pocztówka jest niepowtarzalnym symbolem pamięci wskazującym, że nadawca nie tylko wybrał odpowiednią kartkę, na której najczęściej napisał własnoręcznie życzenia, nakleił znaczek i udał się na pocztę by ją wysłać. To na pewno większe zaangażowanie, niż spełnienie tylko świątecznego „obowiązku". Do podtrzymywania tej wyjątkowej tradycji zapraszam wszystkich Mieszkańców - zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych. Mam nadzieję, że proponowana kolejna odsłona konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem miasta Jarosławia, będzie do tego dobrą okazją - mówi burmistrz Waldemar Paluch.

Poprzednie edycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Twórcom oraz osobom zaangażowanym w powstanie oryginalnych kartek dziękujemy i zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji! Czekamy również na nowych uczestników, których autorskie projekty będziemy mogli wyeksponować.

Kartki świąteczne można wykonać max. w formacie A5 (21x14,8 cm), w dowolnej technice plastycznej umożliwiającej wykonanie skanu lub sfotografowanie. Nagrodzone prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej oraz profilu społecznościowym Urzędu Miasta Jarosławia. Dostępne będą też w formie kartek elektronicznych na www.miastojaroslaw.pl, skąd będzie można je pobrać i rozesłać do najbliższych. Ta jedna, wybrana przez komisję stanie się głównym motywem kartki rozsyłanej przez nasz urząd do zaprzyjaźnionych samorządów, instytucji czy organizacji.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 6 grudnia 2023 r. tradycyjnie w sali narad Ratusza o godz. 12.00. Szczegóły konkursu znajdują się poniżej w regulaminie. Każda praca powinna zawierać metryczkę wraz z pozostałymi załącznikami przygotowanymi w dwóch pakietach - dla dzieci i młodzieży oraz dla mieszkańców.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizator: Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch
Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. burmistrza A. Dietziusa w Jarosławiu
Patroni medialni: Gazeta Jarosławia, Ekspres Jarosławski

 

Załączniki

  • Pobierz Regulamin konkursu na kartkę świąteczną VIII edycja - Boże Narodzenie 2023.pdf
  • Pobierz Pakiet dla dzieci i młodzieży.pdf
  • Pobierz Pakiet dla mieszkańców.pdf
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...