piątek 1.12.2023

Szlachetna Paczka jest jednym z największych programów społecznych w Polsce. Łączy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Od 18 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest internetowa Baza Rodzin Potrzebujących. Do tej pory już blisko 11 200 znalazło swoich darczyńców, jednak jeszcze wiele wciąż czeka na pomoc. Na Podkarpaciu takich rodzin jest ok.250. Włącz się do programu i podziel się dobrem, ZRÓB PACZKĘ w szkole, w pracy, ze znajomymi!

Aby zostać Darczyńcą wystarczy wejść na stronę internetową: https://bit.ly/POD_WybierzRodzine_2023, poznać historię oraz potrzeby, te najpilniejsze, ale też i marzenia osób potrzebujących i przygotować paczkę dla wybranej rodziny. Tak przygotowaną pomoc należy dostarczyć do odpowiedniego magazynu w czasie Weekendu Cudów, który w tym roku odbędzie się 16-17 grudnia. Dla Darczyńców to wyjątkowy czas, w którym mają okazję do podzielenia się dobrem i sprawienia, aby ich życie było bardziej wartościowe. Mogą poczuć swój wpływ i zmienić świat na lepsze – świat konkretnej rodziny i wokół siebie.  

W województwie podkarpackim Szlachetna Paczka działa w 25 rejonach. W ubiegłym roku Paczka połączyła ponad 830 rodzin, 420 wolontariuszy i prawie 32 700 osób zaangażowanych w przygotowanie paczek. Łączna wartość pomocy, jaką otrzymały rodziny w naszym województwie wyniosła 2 580 820 zł. Obecnie na swoich darczyńców czeka jeszcze ponad 250 potrzebujących. 

Niedawno opublikowano Raport o biedzie: https://www.szlachetnapaczka.pl/raport-o-biedzie/. Wynika z niego, że aż 1,8 mln Polaków nie jest w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb. W skrajnym ubóstwie żyje blisko 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów. W ciągu roku przybyło ich ponad 40 tys.  

Już od 2001 roku Wolontariusze i Wolontariuszki Szlachetnej Paczki docierają do osób w trudnej sytuacji. Pomagają rodzinom, które często z trudnościami są pozostawione same, z dala od wzroku drugiego człowieka. Nie proszą o pomoc, mimo że bardzo jej potrzebują. W ramach mądrej pomocy chcą zapewnić potrzebującym dokładnie tego, co jest niezbędne do godnego życia. Dla Rodzin, z którymi spotykają się Wolontariusze i Wolontariuszki, samo spotkanie i zbudowanie relacji jest bardzo ważne. Paczka jest dla nich wsparciem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...