czwartek 28.03.2024
 
Zbliża się 19. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Formą upamiętnienia Papieża Polaka i Honorowego Obywatela Jarosławia jest organizowany od wielu lat w naszym mieście „Marsz Światła”.  2 kwietnia br. (wtorek) o godz. 19.30 na trasie od Starostwa Powiatowego przed Ratusz wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu.

„Marsz Światła" organizowany przez Parafię pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu to uroczystość dziękczynna za św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia.

Tradycyjnie odbywa się 2 kwietnia, w kolejne rocznice śmierci Papieża Polaka. W najbliższy wtorek o godz. 19.30 procesja wyruszy sprzed budynku Starostwa Powiatowego. Marsz przejdzie ul. Jana Pawła II, Grunwaldzką, Grodzką na Rynek. W związku z tym wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu.

Lampiony i znicze niesione przez uczestników zostaną ułożone przed Ratuszem w formę napisu „JP II". Tam również symboliczne światełka przekazane przez samorządowców zostaną umieszczone na metalowym krzyżu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...