piątek 19.04.2024

Już od 15 lat Zespół Tańca Ludowego „Jarosławiaki” działający pod skrzydłami Stowarzyszenia EM-ART dostarcza widzom artystycznych emocji.

Zespół został założony w 2009 r. i tworzą go pełni pasji do tańca i energii miejscowi seniorzy. „Jarosławiaki” dzieląc się zamiłowaniem do ludowości podtrzymują i popularyzują folklor - głównie regionu podkarpackiego. W ich repertuarze znajdują się m in. polonez, kujawiak, suity tańców rzeszowskich czy przeworskich. Zespół pod choreografią Romana Burego chętnie występuje na terenie miasta, a także bierze udział w licznych konkursach.

Wczoraj w koncercie jubileuszowym na scenie Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki razem z zespołem Tańca Ludowego „Jarosławiaki” wystąpili: Zespół Taneczny „Freestyle” oraz  Powiatowe Ognisko Baletowe im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu. W jubileuszowym wydarzeniu udział wziął m.in. burmistrza miasta Waldemar Paluch, który osobiście podziękował za 15 lat wspaniałej działalności artystycznej!

Gratulujemy pasji i życzymy wielu osiągnięć!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...