Finał konkursu "Bezpieczna droga do szkoły"

W Sali Lustrzanej, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, odbył się finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III z jarosławskich szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia była realizacja działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozwijanie inwencji twórczej. W tegorocznej edycji wzięło udział 68 uczestników.

Program „Bezpieczna droga do szkoły", to cykliczne przedsięwzięcie realizowane w ramach programu poprawy bezpieczeństwa „Bezpieczny Jarosław", podczas którego funkcjonariusze Straży Miejskiej razem z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu uczestniczą w spotkaniach z najmłodszymi uczniami klas 0 - III szkół podstawowych. W trakcie tych spotkań uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, znaczenia elementów odblaskowych, a także jak radzić sobie w trudnych sytuacjach w drodze do i ze szkoły, czy w domu. Mają możliwość dowiedzieć się, jakie zadania realizują policjanci i Straż Miejska. Podczas spotkań otrzymują elementy odblaskowe i słodycze. Ostatnim etapem przedsięwzięcia podsumowującym akcję jest konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły".

Uczestników konkursu oraz ich opiekunów przywitał dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych Lesław Strohbach, który podziękował za przygotowanie wspaniałych prac plastycznych. Przed otrzymaniem nagród dzieci wykazały się wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Nagrody rzeczowe laureatom i dyplomy wszystkich uczestnikom wręczyli: zastępca burmistrza Dariusz Tracz, Komendant Straży Miejskiej Witold Ilić oraz funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

Kategoria I - klasy 0-I

Kategoria II - klasy II-III

Laureatami konkursu w tym roku zostali:

W kategorii I (0 - I kl.):

I miejsce - Szymon Gajos - Sz.P. Nr 11

II miejsce - Mateusz Dernoga - Sz.P. Nr 4

III miejsce - Mateusz Kiper - Sz.P. Nr 10

W kategorii II (II - III kl.): 

I miejsce - Adrian Szumiński - Sz.P. Nr 5

II miejsce - Emilia Wańko - Sz.P. Nr 1

III miejsce - Gabriela Szuba - Sz.P. Nr 1

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...