Zmarł Zygmunt Strenczak - Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Zmarł Zygmunt Strenczak - Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Zygmunta Strenczaka - z pochodzenia jarosławianina, wybitnego działacza Związku Sybiraków, autora książek opisujących losy Polaków mieszkających na wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej.

Zygmunt Strenczak Autor: M. Młynarska

W latach 1966-78 Zygmunt Strenczak był Sekretarzem i Przewodniczącym Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, wieloletnim Naczelnikiem Miasta oraz działaczem Związku Sybiraków. 30 czerwca 2015 r. decyzją Rady Miasta Jarosławia „za znaczący wkład w rozwój miasta Jarosławia w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego stulecia" otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

Kondolencje Zygmunt Strenczak

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w piątek 7 czerwca 2024 r. o godz. 10.00 w kościele pw. Świętego Wojciecha w Wągrowcu. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 11.00 na cmentarzu starofarnym w Wągrowcu.