piątek 1.12.2023

Docierają do nas sygnały od Państwa, że są w Jarosławiu miejsca, które należy „doświetlić" ze względów bezpieczeństwa. Ustalmy zatem wspólnie, gdzie niezbędne jest włączenie większej liczby latarni. Ankieta będzie aktywna do 8 grudnia br. włącznie.

- Wygląda na to, że 2024 rok będzie kolejnym trudnym rokiem pod względem budżetowym. Koszty m.in. energii elektrycznej dla miasta nie zostały zmniejszone, w przeciwieństwie do wpływów do kasy miejskiej. Staramy się nieustannie optymalizować wydatki i kontynuować politykę oszczędnościową, do której zmusiły nas czynniki od nas niezależne. Docierają do mnie jednak sygnały od Państwa, że są w Jarosławiu miejsca, które należy „doświetlić" ze względów bezpieczeństwa. Ustalmy zatem wspólnie, gdzie niezbędne jest włączenie większej liczby latarni - mówi burmistrz miasta Waldemar Paluch.

 

Na temat oświetlenia ulicznego dzielą się Państwo swoimi uwagami m.in. w social mediach. 
Prosimy zatem o wyrażenie zdania również w anonimowej ankiecie
dostępnej po kliknięciu w treść: OŚWIETLENIE ULICZNE - WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Po udzieleniu odpowiedzi TAK na pytanie: Czy zauważa Pan/Pani pilną potrzebę włączenia większej liczby latarni w naszym mieście ze względów bezpieczeństwa?  wystarczy wpisać:  Które ulice/miejsca w Jarosławiu Pani/Pana zdaniem powinny zostać pilnie doświetlone"?  To wszystko! 

 

Dla przypomnienia:

Na początku 2023 roku, w dniach 25 stycznia-28 lutego mieszkańcy miasta mieli możliwość wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących wprowadzenia rozwiązań oszczędnościowych w odniesieniu do sposobu wykorzystania ulicznego na terenie Jarosławia. Więcej informacji w artykule Konsultacje społeczne ws oświetlenia ulicznego na terenie miasta.

Zdecydowana większość mieszkańców (spośród tych, którzy wzięli udział w konsultacjach) nie chciała wyłączenia oświetlenia całkowicie od godziny 23 do 5 rano, jak w innych miastach np. Krośnie, czy w naszych sąsiednich gminach, lecz ograniczenia liczby świecących lamp. Została więc wyłączona co druga latarnia. W miejscach newralgicznych, czy strategicznych na terenie miasta, takich jak np. skrzyżowania ulic, przejścia dla pieszych, pozostawiliśmy pełne oświetlenie. W takich miejscach nic się nie zmieniło ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Więcej informacji w artykule - Wyniki konsultacji społecznych...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...