Magiczna Noc Muzeów 2024

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Magiczna Noc Muzeów 2024

W minioną sobotę, jarosławski rynek tętnił życiem podczas wyjątkowego wydarzenia – Nocy Muzeów 2024. Tego wieczoru miasto przyciągnęło tłumy mieszkańców i turystów, którzy wspólnie celebrowali historię, kulturę i sztukę.
Autor: Picasa

Jedną z najważniejszych atrakcji była barwna inscenizacja wjazdu Królowej Jadwigi na jarosławski rynek. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy chętnych, którzy obserwowali ten spektakularny pokaz. Postać Królowej Jadwigi, historycznej patronki miasta, ożyła na nowo dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Historyczno-Rekostrukcyjnego Pąsowa Róża.

Podczas jarosławskiej Nocy Muzeów goście mieli wyjątkową okazję zwiedzić ratusz. Mogli odwiedzić gabinet burmistrza miasta, Salę Narad oraz wejść na wieżę ratuszową. Zwiedzającym towarzyszyli Burmistrz Miasta Jarosławia Marcin Nazarewicz oraz Radni Rady Miasta, co dodało wyjątkowego charakteru całemu wydarzeniu.

Uczestnicy mieli niezwykłą okazję podziwiać jarosławskie zabytki w zupełnie nowym świetle. Specjalnie na tę okazję, przewodnicy przygotowali fascynujące opowieści, które przeniosły zwiedzających w przeszłość, odkrywając tajemnice dawnych czasów.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji Organizatorów z tego wyjątkowego wydarzenia:

Urząd Miasta Jarosławia

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu