II sesja Rady Miasta Jarosławia - 20 maja 2024

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

II sesja Rady Miasta Jarosławia - 20 maja 2024

20 maja 2024 roku odbyła się II sesja Rady Miasta Jarosławia, podczas której podjęto 12 uchwał.

Sesja rady

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Piotr Kozak, który stwierdził prawomocność obrad. Do porządku obrad wprowadzono cztery dodatkowe projekty uchwał: w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta Jarosławia, w sprawie odwołania Skarbnika Miasta Jarosławia, w sprawie powołania Skarbnika Miasta Jarosławia, a także w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do programu pn. Orientuj się.

Radni przyjęli protokół z I sesji Rady Miasta Jarosławia z dnia 7 maja 2024 roku.

Obrady były okazją do przedstawienia informacji o tym, że w bieżącej kadencji będą funkcjonowały 3 kluby radnych: Wspólnie Zmieniajmy Jarosław, Wybieram Jarosław – Prawo i Sprawiedliwość oraz My Mieszkańcy.

Rada przyjęła regulamin wyboru wiceprzewodniczących Rady Miasta Jarosławia. Została powołana komisja skrutacyjna. W wyniku głosowań wiceprzewodniczącymi zostali radni Janusz Szkodny i Wiesław Strzępek.

Powołana została Komisja Rewizyjna Rady Miasta Jarosławia wraz z przewodniczącą, którą została Agnieszka Rodzinka-Głąb.

Ustalono wynagrodzenie Burmistrza Miasta Jarosławia, które wyniesie 14 435 zł brutto plus kwota wynikająca z dodatku stażowego. W skład wynagrodzenia weszła kwota wynagrodzenia zasadniczego na poziomie 8344 zł brutto plus kwota dodatku funkcyjnego 2760 zł brutto plus kwota dodatku specjalnego wynoszącego 30% sumy dwóch poprzednich składników wynagrodzenia. Trzy ww. składniki dały ww. łączną kwotę 14 435 zł brutto.

Następnie został zmieniony Statut Gminy Miejskiej Jarosław, w taki sposób, że powołano następujące komisje: Rewizyjną, Skarg, Wniosków i Petycji, Budżetową, Infrastruktury Technicznej, Infrastruktury Społecznej, Oświaty, Kultury i Sportu oraz Główną.

Dokonano wyboru delegatów na zebranie Delegatów Stowarzyszenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław – Przeworsk. Zostali nim radni Jakub Bukowski oraz Mariusz Walter. Z ramienia Urzędu Miasta Jarosławia delegatem została Jolanta Marszał, pracownik Biura Pozyskiwania Funduszy, Strategii i Obsługi Inwestora.

Powołano również zespół ds. zaopiniowania kandydatów na ławników. W jego skład weszli radni: Piotr Baran jako przewodniczący, Korneliusz Polit jako zastępca przewodniczącego, a także Katarzyna Szajowska i Patryk Bielecki jako członkowie zespołu.

Z funkcji opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta Jarosławia został odwołany Marcin Nazarewicz, z uwagi na pełnienie funkcji Burmistrza Miasta Jarosławia.

Rada miasta podjęła jednogłośnie decyzję o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia Barbarze Czartoryskiej.

Pani Anna Gołąb, Skarbnik Miasta Jarosławia, złożyła rezygnację z pełnionej funkcji w związku z wolą przejścia na emeryturę. Rada miasta jednogłośnie wyraziła zgodę na odwołanie. Anna Gołąb podziękowała wszystkim za dobrą współpracę i życzyła burmistrzowi oraz pracownikom urzędu pożytecznego działania na rzecz mieszkańców Jarosławia.

Na stanowisko Skarbnika Miasta Jarosławia jednogłośnie została powołana Katarzyna Czuba, wieloletni pracownik Urzędu Miasta Jarosławia, główny specjalista w Wydziale Finansowym.

Ostatnim projektem procedowanym na sesji było wyrażenie zgody na przystąpienie do programu pn. Orientuj się, dotyczącego doradztwa zawodowego i dofinansowania wsparcia pedagogów i nauczycieli, poprzez dofinansowanie szkoleń czy studiów podyplomowych.

Został też przyjęty plan pracy Rady Miasta Jarosławia na 2024 rok.

Omówiona została działalność spółek miejskich: JTBS, PGKiM, JPK oraz PWIK. Dokonano oceny zasobów pomocy społecznej.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia przedstawił też działania podejmowane w okresie międzysesyjnym.