piątek 22.03.2024

Pierwszego dnia wiosny dzieci z jarosławskich szkół podstawowych wzięły udział w Wielkim Pikniku Ekologicznym. Na uczestników czekały różnorodne atrakcje, edukacyjne gry i warsztaty, które pozwoliły zgłębić tajniki ekologii w sposób interaktywny i zabawny. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami oraz możliwości aktywnego uczestnictwa w różnego rodzaju działaniach proekologicznych.

Tworzenie bonsai z tui, malowanie toreb bawełnianych i kamieni, wykonywanie ozdób z materiału przyrodniczego m.in. ozdób świątecznych czy biżuterii z odpadów, wyplatanie z papierowej wikliny, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na uczestników pikniku ekologicznego. Wszystko miało miejsce w sali gimastycznej SP 1.

W trakcie wydarzenia wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Jarosław dostępny dla wszystkich”, ogłoszonego jakiś czas temu przez Urząd Miasta Jarosławia. Na konkurs wpłynęło 68 prac, a nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych. Bardzo dużym zainteresowanie cieszył się również inny konkurs, na modę eko. Dzieci bardzo kreatywnie podeszły do zadania. Wymyślne stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, folii spożywczych.  Jury wybrało najciekawsze kreacje, ale nagrodzeni zostali wszyscy ekomodele i ekomodelki.

Ostatnim punktem wydarzenia było wspólne sadzenie roślin w donicach na płycie rynku. Na dzieci czekały kwiaty i krzewy przygotowane przez pracowników JPK. Rośliny wspolnie z dziećmi i nauczycielami sadził burmistrz Waldemar Paluch oraz przedstawiciele Rady Miasta Jarosławia.

Organizatorem pikniku było Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne, partnerem Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Jarosławiu, natomiast imprezę objął patronatem honorowym Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Wydarzenie współfinansowane było z Funduszy Norweskich.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...